Jeziorak pokazał charakter

Herb Jeziorak

Jeziorak Szczecin

3 : 2
19-08-2023 12:00
Herb Jeziorak

Energetyk Gryfino

W drugiej kolejce ligi okręgowej „Szerszenie” podejmowały na wyjeździe beniaminka z aspiracjami na wysokie miejsce, czyli Energetyk Gryfino. Popularna „Energia” jeszcze nie dawno grała na boiskach 3 ligi i na pewno chcą wrócić na należne im miejsce. Jednak Jeziorak także ma aspiracje na awans i w każdym meczu gra o pełną stawkę.

Przy licznie zgromadzonej publiczności „Szerszenie” szybko na poczęły rywala. W 5′ po odbiorze Szycha i zagraniu Chodorowskiego sytuacje sam na sam z bocznej strefy boiska wykorzystał Bednarek. Kolejne minuty to otwarta gra obu drużyn. Lepsze sytuacje miał Jeziorak, gdy dwukrotnie Bednarek w 100% sytuacjach podjął zły wybór – raz po dobitce strzelając z całej siły w bramkarza i drugi raz mijając go i wychodząc za boisko.

Niewykorzystane sytuacje się mszczą i dobrze wyglądające w tym meczu boki pomocy Energetyka sprawiły, że wynik na tablicy w 25′ brzmiał 1:1. Po tej bramce mecz się wyrównał, a kibice nie zobaczyli więcej bramek.

W drugą połowę lepiej wszedł zespół Energi który w 53′ po pięknym strzale z za pola karnego wyszedł na prowadzenie. Jeziorak starał się przejąć inicjatywę i w pozycyjnym ataku przeprowadzał swoje akcje. Energetyk skupił się na grze z kontry. Końcówka meczu była pod dyktando gości. Najpierw strzałem z 16m popisał się były zawodnik Energetyka – Szych, doprowadzając w 80′ do wyrównania. Następnie po prostopadłym podaniu Chodorowskiego sytuacje sam na sam wykorzystał Krawczyk w 90′. Zespół Jezioraka ustalił wynik meczu na 2:3 i mógł cieszyć się z wywiezienia ciężkich 3 punktów z boiska rywali. 💛 🖤

Redakcja JS

Nasi Sponsorzy

Urząd Miasta Szczecin
IT Serwis
DB Port
Doker Port
ASO BECAR