Piłka nożna wróciła na „Kasztany”!

W gorące sobotnie po południe Jeziorak Szczecin zmierzył się na własnym boisku ze Stalą Szczecin w 1.kolejce Ligi Okręgowej.

Lepiej derby zaczęli zawodnicy gości, którzy ostrym pressingiem podeszli do zawodników Jezioraka. Po mimo przewagi w posiadaniu piłki gospodarzy to zawodnicy Stali z kontry tworzyli znakomite sytuacje. Pierwszą z nich po indywidualnej akcji strzałem z lewej strony po długim słupku wykorzystał Wróblewski. Po straconej bramce gra Jezioraka nie uległa zmianie prowadzili grę jednak grali zbyt schematycznie, nie potrafili wykorzystać wielu stałych fragmentów gry i nadziewali się na kontry. Drugą bramkę stracili po indywidualnej akcji Wośkowiaka który na raty w sytuacji sam na sam wykorzystał strzał z ostrego konta.

Do przerwy po mimo kilku sytacji strzeleckich Jezioraka i fantastycznej styacji Chodorowskiego z głowy to goście schodzili z głowami do góry prowadząc 0:2.

Druga połowa to diametralna zmiana naszego zespołu. Szybsze składne akcje na jeden dwa kontakty przyniosła efekt już w 49′ gdy Rośczak wykorzystał fantastyczne podanie i w sytuacji jeden na jeden nie dał szans bramkarzowi. Fantastyczną zmianę dał Magdziak , który wszedł i nadał świeżości i szybkości zespołowi Jezioraka. Mała gra i piłki prostopadłe dały efekt w postaci 2 bramek Magdziaka. Przy wyniku 3:2 gra się otworzyła i co chwilę pojawiały się sytuacje z jednej i z drugiej strony. Gdy kibice i zawodnicy byli przekonani, że w meczu już nic się nie stanie to Stal pokazała , że derby rządą się swoimi prawami. W ostatniej akcji meczu po idealnej wrzutce z rzutu rożnego z głowy bramkę strzelił Cydzik. Po tej akcji sędzia zakończył mecz.

Już za tydzień Jeziorak także na własnym obiekcie zmierzy się z beniaminkiem Orłem Grzędzicie. Zapraszamy!

0:1 – 15′ – Wróblewski

0:2 – 28′ – Wośkowiak

1:2 – 49′ – Rośczak

2:2 – 59′ – Magdziak

3:2 – 68′ – Magdziak

3:3 – 90’+5 – Cydzik

JEZIORAK – Spychaj, Pyrek (Gruszczyński), Wójcik, Jakubowski, Szych, Chodorowski J., Lis (Magdziak), Chlibyk, Kapczynski, Kanigowski (Sikorski), Rośczak (Zbaracki) Rez: Rutyna

Redakcja JS

Nasi Sponsorzy

Urząd Miasta Szczecin
IT Serwis
DB Port
Doker Port
ASO BECAR